Podejmij wiosenne wyzwanie…!

Podejmij wiosenne wyzwanie…!

0 428

Do wakacji zostało X dni, walcz o piękne ciało już teraz. Odchudzamy się razem. Grupa wsparcia dla rzeźbiących pośladki…

Czy Wy też macie wrażenie, że ostatnio zapanowała moda na spalanie kalorii, koniecznie grupowe i publiczne? Internet zasypuje nas takimi informacjami i wzbudza u mnie dość duży niesmak.

Nie piszę tego bo mam nadwagę, jestem duża, tłusta i leniwa oraz pałam nienawiścią/zazdrością do wszystkich posiadaczy fit ciała i hobbystów sportu. NIE! Sama ćwiczę, staram się to robić regularnie, niedawno nawet zaczęłam interesować się innymi dziedzinami sportu niż dotychczas, zdrowo się odżywiam i jestem za promocją zdrowia! Niestety, obecnie promowana forma trochę mnie drażni – zauważyłam, że osoby, które nie poddają się temu obecnemu trendowi są postrzegano jako gorsze, leniwe i ogólnie be.

Zdrowe odżywiane, ćwiczenia, racjonalny styl życia powinien być w nas wpajany od małego, powinniśmy wiedzieć jakie niesie on korzyści dla naszego zdrowia i jak wpływa na długość życia. Tak byłoby idealnie. Byłoby, ale nie jest. I wkurzam się (tak, dosłownie – wkurzam się), gdy widzę jak niektórzy czują na sobie przymus i wymóg społeczeństwa do robienia czegoś, do czego nie są przekonani. Nikt nie chce być potępiany, a na wysportowana sylwetkę trzeba ciężko sobie zapracować. Niestety, diety cud odchudzającej o 10 kg w tydzień też nie ma, a takiej właśnie zazwyczaj szukają ci którzy chcą tylko efektu, bez zawracania sobie głowy konsekwencjami. Społeczeństwo krzyczy: MUSISZ SCHUDNĄĆ, bo jak będziesz wyglądać w bikini latem? Dlaczego nikt nie mówi o cukrzycy, miażdżycy, nadciśnieniu tętniczym, osteoporozie i innych chorobach dietozależnych? Czy nie są to ważniejsze powody do zmiany wagi?

Promocja zdrowia → świadomość społeczeństwa → chęć zmiany → zindywidualizowany plan → działanie → efekt

Nie popieram spędzenia życia na kanapie, jednak uważam, że aby zmienić swoje nawyki i styl życia trzeba dużo czasu, cierpliwości i nauki. Inaczej skutek będzie odwrotny od zamierzonego.

SIMILAR ARTICLES