A czy Ty potrafisz odpoczywać?

A czy Ty potrafisz odpoczywać?

0 384

Wszyscy czekaliśmy na ten długi weekend. Plany wielkie, tyle wolnego – nareszcie! A mnie zastanawia jedno – ile tym razem osób 5 maja zakomunikuje, że wcale nie odpoczęło, że wolnego było za mało, że mieli TYLE zrobić a nic nie ruszyli, albo że teraz to przydało by się wolne od wolnego.

Sama tak mówiłam, ale jakoś ostatnio to wszystko się pozmieniało. Skoro dostajemy możliwość dni wolnych, to trzeba to wykorzystać w jak najlepszy sposób. To dni dla nas, nie zmarnujmy tego sami!

Rozumiem, że wolne to też czas na nadrabianie zaległości w domu, szkole, pracy itp. Jednak uważam, że przy dobrej organizacji można zrobić o wiele więcej niż bez planu.

Skoro wiadomo z wyprzedzenia, że mamy wolne, to poświęćmy trochę czasu wcześniej, aby wolne było dla nas odpoczynkiem, a nie pracą. Spiszmy, co mamy zrobić koniecznie jako pierwsze do wykonania, a potem zastanówmy się, co sprawia nam przyjemność i odpoczynek.

Kochasz czytać i Cię to odpręża? Zrób listę książek do przeczytania i wypożycz je wcześniej w bibliotece.

Chcesz popracować na działce – upewnij się, że masz wszystkie narzędzia i potrzebne do tego rzeczy, sprawdź również prognozę pogody czy jest to w ogóle możliwe.

Lubisz spacerować? Otwórz mapę swojej okolicy i zaplanuj kilka możliwych tras, może odkryjesz nowe miejsca o których nie wiedziałaś?

A może odpręża Cię gotowanie – to w końcu będziesz mieć czas na zrobienie kilku pracochłonnych potraw. Znajdź przepisy, które zawsze chciałaś zrobić, ale nie zawsze było za mało czasu (bo obiad trzeba sklecić w 30 min…), zrób wcześniej zakupy i zamknij się w kuchni mieszając, doprawiając i próbując (a potem może spotkanie za znajomymi i wspólne pałaszowanie??).

Ciągle nie masz czasu na spotkanie ze starymi znajomymi? A może warto się właśnie teraz z nimi umówić? Tylko proponuję się zdzwonić miesiąc wcześniej, aby dograć kalendarze.

Myślałaś o tym, aby spróbować czegoś nowego: malowania, fotografii, szydełkowania czy joga – proszę bardzo, teraz masz na to chwilę, więc jeśli przygotujesz wszytko do tego wcześniej – nic nie stoi na przeszkodzie.

Może masz jakieś marzenie? Skok na bungee, lot balonem czy na paralotni albo sesja ASG? Wygoogluj wcześniej, gdzie takie rzeczy w Twojej okolicy są dostępne, zarezerwuj i do dzieła…

Góry, morze? Wiadomo, że trzeba planować i rezerwować wcześniej, tylko uprzedzam – tydzień wcześniej to trochę za późno, aby znaleźć coś miłego w korzystnej cenie.

Widzicie, nie chodzi mi o to, że jestem przeciwna spędzeniu wolnego czasu w kocu i z komputerem, oglądając serial za serialem, czy grillowaniu na działce oraz nic nie robieniu. Jeśli właśnie to was odpręża, relaksuje i pozwala naładować akumulatory, to super! Bardzo się cieszę! Chodzi mi tylko o to, żeby nie zmarnować czasu, tylko spożytkować go jak najlepiej dla siebie, nawet tak egoistycznie. Poczucie winy i niezadowolenia z samego siebie jest jedną z tych bardzo przykrych rzeczy w życiu. A jeżeli poświecimy trochę czasu wcześniej (wiem, że dziś za wiele razy użyłam tego słowa) na zorganizowania się, a co najważniejsze – będziemy wiedzieć, co tak naprawdę nas relaksuje i sprawia przyjemność (bo to wcale nie jest takie oczywiste!), będziemy mniej zmęczeni i bardziej zadowoleni z życia. Ot, po prostu… tyle mądrości 😛

Przed przedwczoraj okupowałam kuchnię, przedwczoraj spędzałam czas z rodziną, wczoraj zaliczyłam trochę ruchu podczas wycieczki, a dziś książki. A wy co tam robicie ciekawego??

Podsyłam kilka zdjęć z wczorajszego wypadu – zamek w Niedzicy oraz Zalew Czorsztyński :)

 

Obowiązkowo jedzenie :)

DSCF1195

DSCF1252

DSCF1250-1024x768

DSCF1183

Totalnie się zakochałam w nich, szczególnie biała jest cudowna!

DSCF1242-1024x768

DSCF1245

DSCF1247-1024x768

Taka niespodzianka! :)

DSCF1228

Mój łup – marzył mi się od dobrych 2 lat :)

DSCF1266

Widoczki, widoczki…

DSCF1235

DSCF1207

DSCF1181-1024x768

DSCF1167-1024x768

DSCF1157-1024x768

I obowiązkowo ja ;p

DSCF1259-1024x768

SIMILAR ARTICLES